MANNA 1112 Manieren waarop de business je geloof kan vormen

MANNA 1112 Manieren waarop de business je geloof kan vormen

We praten soms over hoe iemands geloof van invloed is op hoe hij zijn werk benadert. Maar gedurende mijn meer dan 30 jaar ervaring in het leiden van organisaties, heb ik verschillende manieren ontdekt waarop het bedrijfsleven en mijn carrière mijn geloof hebben gevormd.

Financieringsproblemen. De eerste en meest gedenkwaardige manier is door problemen met geld. Er zijn momenten geweest dat ik niet zeker wist hoe we onze werknemers konden betalen. Hoewel God niet verplicht is om de middelen te verschaffen die op zulke momenten nodig zijn, heeft Hij ons altijd op zo’n indrukwekkende manier laten zien door aan onze behoeften te voldoen dat ik er niet langer aan kon blijven twijfelen dat God er echt, ook voor mij, is.

Hoewel mij daarvoor absoluut geen eer toekomt, hebben de bedrijven waar ik bij betrokken ben geweest nooit het uitbetalen van een salaris hoeven uitstellen. Hebreeën 11:6 zegt: “Zonder geloof is het echter onmogelijk om God te behagen. Want wie tot God komt, moet geloven dat Hij is, en dat beloont wie Hem zoeken.” Als je lang genoeg in zaken zit en ernstig bidt, zal God je bewijzen dat Hij bestaat.

Marketingstrategie. Een andere diepgaande manier die God heeft gebruikt om mijn geloof vorm te geven is door Hem te vertrouwen met onze marketingstrategie. Tientallen jaren geleden vroeg God via een manager, werkzaam bij de radio, of ik een radioprogramma wilde maken over integriteit op de werkplek. Hoewel ik geen ervaring had met radio, stemde ik erin toe om ervoor te bidden.

Diezelfde week gaf een collega manager me hetzelfde advies. Via e-mail, radio en podcasts heeft Integrity Moments – de organisatie die ik leid – nu meer dan twee miljoen mensen bereikt en geholpen.

In Jesaja 55:9 biedt God de zekerheid dat, “want zoals de hemel hoger is dan de aarde, zo zijn Mijn wegen hoger dan uw wegen en Mijn gedachten dan uw gedachten. ”Vertrouw God ook met je marketingstrategie en je geloof zal groeien.

Conflictoplossing. Een uitdaging waar we in het bedrijfsleven van tijd tot tijd mee te maken krijgen is het oplossen van conflicten. Een man die ik Pete zal noemen maakte een transactie met een leverancier mee die verkeerd afliep, waardoor hij werd aangeklaagd. Door wijze raad ontdekte Pete dat hij deze leverancier onrecht had aangedaan. Na gebed ging Pete ootmoedig naar het kantoor van de verkoper, bekende zijn schuld en vroeg de man om vergeving. De verkoper liet de rechtszaak vervallen.

In Mattheüs 5:23 zei Jezus: “Als u dan uw gave op het altaar offert en u zich daar herinnert dat uw broeder iets tegen u heeft, laat uw gave daar bij het altaar achter en ga heen, verzoen u eerst met uw broeder en kom dan terug en offer uw gave.” God kan conflicten gebruiken om ons nederig te maken en ons geloof vorm te geven.

Gebruikmaken van krediet. Gedurende mijn jaren in het ambt zijn er enkele erg sobere periodes geweest waarin adviseurs me aanraadden om een lening aan te gaan. Maar toen ik ondernemer was en in ambt terecht kwam, moest ik mijn overtuiging over schulden opnieuw bezien en bepalen welk standpunt ik zou innemen. Veel kleine bedrijven maken gebruik van krediet, maar als een stap in het geloof heb ik God beloofd om meer op Hem te vertrouwen ook als het over financieringen gaat, niet op banken.

Spreuken 3:5 leert me: “Vertrouw op de Heere met heel je hart en steun op je eigen inzicht niet. God heeft de laatste 30 jaar van mijn ondernemen zonder schulden gebruikt om mijn geloof in Zijn onfeilbare voorzienigheid aanzienlijk te versterken.

© 2025, Unconventional Business Netwerk. Met toestemming overgenomen van “UBN Integrity Moments”, een commentaar op het geloof op het werk. Bezoek ook www.unconventionalbusiness.org.UBN is bijdrage aan een geloof op het werk ten dienste van de internationale kleine zakelijke gemeenschap.

GESPREKSVRAGEN

Wat vind je van het idee dat onze ervaringen in de zakelijke en professionele wereld ons geloof in God kunnen vormen?

Met welke van de genoemde manieren kunt u zich het beste identificeren – uitdagingen op het gebied van financiering, marketingstrategie, het oplossen van conflicten of het gebruik van krediet als vast onderdeel van de dagelijkse activiteiten?

Kun je nog andere manieren bedenken waarop je God omstandigheden op het werk zou kunnen gebruiken om je geloof en vertrouwen in Hem te versterken of te verbreden?

Bij geloofsopbouw denken we vaak aan het bijwonen van kerkdiensten, het bezoeken van een conferentie of het lezen van boeken van gerespecteerde christelijke leiders. Waarom denk je dat God er vaak voor kiest om de werkplek te gebruiken als een “klaslokaal” om ons meer over Zichzelf te leren?

UITDAGING

Probeer de komende week te bedenken dat God betrokken is bij alles wat je meemaakt – zowel uitdagingen als successen. Bid over welke geestelijke inzichten of waarheden de Heere je wil leren door de omstandigheden waarmee je elke dag geconfronteerd wordt.

Het kan nuttig zijn om wat je leert te delen met iemand anders, een goede vriend of mentor, of als je betrokken bent bij een CBMC-team, met leden van die groep de volgende keer dat jullie elkaar ontmoeten.

De genoemde Bijbelteksten zijn afkomstig uit de Herziene Statenvertaling tenzij anders vermeld.

In de onderstaande Bijbelgedeeltes kun je meer lezen over het onderwerp van deze eMeal:

Jeremia33:3; Handelingen 17:28; Efeziërs 2:10; Colossenzen 3:17,23-24; 2 Timotheüs3:16-17

Verzonden door CCA Nederland op zaterdag 17 mei 2025