MANNA 1125 Je best doen om werk te vinden dat leuk is
Waarom ga je naar je werk? We kunnen vele redenen geven om te werken, variërend van het verdienen van geld om schulden af te betalen tot het productief zijn tijdens je wakkere uren. Maar hoe velen van ons gaan er naar het werk simpelweg omdat we het leuk vinden om te doen?
Er is een gezegde dat zegt: “Als je van je baan houdt, hoef je nooit meer naar je werk te gaan”. Dat wil zeggen, als je plezier en vervulling kunt vinden in wat je doet, dan lijkt het geen last meer te zijn om naar je werk te gaan.
In 1981 was er een film over Eric Liddell, de Schotse Olympische hardloper, die ook bezig was zich voor te bereiden om een zendeling te worden in China, waarin een scène was die deze waarheid illustreert. Liddell legt uit aan zijn zus waarom hij doorgaat met het trainen voor de Olympische spelen ondanks dat hij zijn leven aan de zending heeft gecommitteerd.
Liddell is het eens met zijn zuster dat het dienen als een zendeling is, waarvoor God hem geroepen heeft. Daarna voegt hij eraan toe: “Ik geloof dat God me geschapen heeft met een doel – voor China. Maar Hij heeft me ook snel gemaakt. En wanneer ik ren, dan voel ik Zijn plezier.” Heb je ooit een tijd in je werk gehad wanneer je “God’s plezier” kon voelen?
Dit doet me denken aan een thema dat Koning Salomo onderstreepte in het Oude Testament in het boek Prediker. Nadat hij ongeveer alles had ervaren dat het leven kan bieden – lichamelijk genot, rijkdom, beroemdheid, groots succes –kwam de koning van Israël tot de volgende conclusie: “Ook elk mens aan wie God rijkdom en bezittingen geeft en deze toestaat om daarvan te eten en zijn deel ervan te nemen, om zich in zijn zwoegen te verblijden, dat is een gave van God. Ja, hij zal niet veel meer denken aan zijn levensdagen, want God verhoort hem in de blijdschap van zijn hart.” Prediker 5:18
Je zou jezelf kunnen vragen, ‘Doe ik werk dat ik leuk vind, of werk dat uitputtend is voor de ziel?’ Omdat we veel van onze wakkere tijd op het werk doorbrengen, is het je best doen om je werk leuk te vinden een lonend doel dat vruchten afwerpt. Een vraag kan naar boven komen: ‘Hoe kan ik dit doen?’ In het bijzonder als je nu niet een baan hebt die je leukt vindt. Hier zijn enkele principes over werk die je kunt overdenken vanuit de Geschriften.
God heeft werk voor ons ingesteld. Veel mensen zien werk als een noodzakelijk kwaad, maar vanaf het begin heeft God werk bedoeld als onderdeel van onze “baan” als mens. “En God schiep de mens naar Zijn beeld; naar het beeld van God schiep Hij hem; mannelijk en vrouwelijk schiep Hij hen.
En God zegende hen en God zei tegen hen: Wees vruchtbaar, word talrijk, vervul de aarde en onderwerp haar, en heers over de vissen van de zee, over de vogels in de lucht en over al de dieren die over de aarde kruipen!” (Genesis 1:27-28).
God heeft ons uniek gemaakt. Net zoals Eric Liddell, zegt de Bijbel dat God ons uniek en met een doel heeft gemaakt. Als het mogelijk is, ontdek en ga voor het werk wat het beste jouw God gegeven talenten en passie laat gebruiken. “I praise You because I am fearfully and wonderfully made; Your works are wonderful, I know that full well” (Psalm 139:14).
Waar we ook zijn, God wil dat we Hem eren. Zelfs als onze huidige baan niet zoveel voldoening geeft als we zouden willen, de Heer heeft ons daar geplaatst voor een reden. Misschien kun je proberen het te herstructureren opeen manier dat je gaven en talenten zoveel mogelijk worden benut, met eer aan God in het proces. “En alles wat u doet, doe dat van harte, als voor de Heere en niet voor mensen, in de wetenschap dat u van de Heere als vergelding de erfenis zult ontvangen, want u dient de Heere Christus.” Kolossenzen3:23-24
© 2025, Unconventional Business Network. Aangepast met toestemming uit “UBN Integrity Moments”, een commentaar over geloofsvraagstukken op de werkvloer. Bezoek www.unconventionalbusiness.org. UBN is een geloofsgerichte organisatie die de internationale gemeenschap van kleine bedrijven ondersteunt.
Gespreksvragen
Als iemand aan jou zou vragen, “Vind je je werk leuk?” Hoe zou je reageren? Leg je antwoord uit.
Wat zijn de redenen dat je naar je werk gaat? Hoe gaat het in je huidige werk?
Heb je ooit echt aandacht besteed aan wat jouw God-gegeven gaven en passie zijn? Zo ja, wat zijn deze? Op welke manier denk je dat je deze kunt uiten?
De Geschriften sporen ons aan om ons werk te doen alsof we het direct voor God doen, in plaats van voor menselijke bazen of leidinggevenden. Wat denk je dat dit betekent?
Uitdaging
Denk eens aan deze vraag deze week: Als geld geen rol zou spelen, zou je dan de baan overwegen die je nu doet? Met die vraag in gedachte, bid over je antwoord. Als het nodig is, vind dan iemand – een mentor, een vriend die je vertrouwt, of een kleine groep mensen van wie je weet dat ze het beste met je voor hebben – met wie je kunt bespreken hoe je je voelt over je werk.
Als je dat nog niet gedaan hebt, probeer eens de gaven en passie die God je heeft gegeven te identificeren. Het kan helpen om anderen daarbij om advies en inbreng te vragen.
De genoemde Bijbelteksten zijn afkomstig uit de Herziene Statenvertaling tenzij anders vermeld.
In de onderstaande Bijbelgedeeltes kun je meer lezen over het onderwerp van deze eMeal:
Spreuken 2:11,24, 14:23, 22:29, 27:18; Prediker 9:15; Colossenzen 3:17
Verzonden door CCA Nederland op vrijdag 5 september 2025.

